SPOT


PAJE ZANZIBAR

zanziblue

Ostatnia perła na światowej mapie miejsc do kitesurfingu.  Nieskażone cywilizacją  dziewicze, piękne białe plaże, kryształowa ciepła woda, kolorowa rafa koralowa oraz lasy palmowe. Lokalna zanzibarska kultura będąca pomieszaniem wielu wpływów, przyjaźni ludzie i niesamowity klimat wyspy sprawiają że wszyscy chcą tu wracać. Ze względu na unikalne warunki do uprawiania kitesurfingu, zarówno dla początkujących -hektary płaskiej i płytkiej wody, jak i dla profesjonalistów - idealne warunki do freestyle'u oraz pływania na fali na reefbreak'u.

Warunki wiatrowe występują niemal przez cały rok ale najlepsze miesiące do uprawiania kitesurfingu to:

Sezon północnego wiatru KASKAZI   Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec Średnia siła wiatru 12 - 18knt, sugerowane latawce  9 - 14m

Sezon południowego wiatru KUSI   Czerwiec - Lipiec - Sierpień - Wrzesień Średnia siła wiatru  15 - 22knt, sugerowane latawce 7 - 12m

Wiele miejsc na Zanzibarze wydaje się być atrakcyjne jako miejsce wakacyjnego wyjazdu ale TYLKO Paje oprócz błogiego relaksu zapewnia idealne i BEZPIECZNE warunki do uprawiania kitesurfingu. Nie spotkasz tu ostrej rafy na plaży, nie trzeba pływać w butach, nie trafisz w pułapkę farm trawy morskiej (które obficie występują w sąsiednich wioskach) a prąd odpływu na pewno nie wyciągnie Cię na ocean.

IMG_6481-1
IMG_0599
IMG_6442
BOAT
IMG-20151130-WA0006

SZKOŁA

Nasza szkoła znajduje się dokładnie na środku spotu kite'owego, w samym centrum plaży Paje. Tymczasowa baza kite znajduje się w Resorcie KINAZI UPEPO BEACH HOTEL. Łatwo do nas trafić zarówno od drogi prowadzącej do paje (dojazd od tyłu hotelu) jak i idąc wzdłuż plaży.

Rental i sprzedaż najnowszego sprzętu-  latawce 2017 AIRUSH, deski XENON i akcesoria MYSTIC. After kite CHILLOUT AREA z hamakami i prysznicem, Beachbar i Restauracja. Opiekę beachboya oraz instruktorów.

airush2beach500